2022 - mūsu nākotnes glābiņš vai gals?
4. janvāris, 2022 pl. 12:01,
Nav komentāru
Turpinot iepriekšējā gada tradīciju, nolēmu arī šī gada nogalē ieskatīties nākotnē, lai padalītos ar ieteikumiem, kas ļautu labāk pārdzīvot nākamā, 2022. gada izaicinājumus.
Jā, ir tieši tā, kā jūs padomājāt, - nākamais gads nebūs vieglāks kā iepriekšējais, kaut es jau 2020. gada beigās padalījos ar ne tām optimistiskākajām prognozēm, kuras diemžēl piepildījās.
Kā man tas izdevās?
Pateicoties zināšanām, kuras esmu apguvusi vairāk nekā 20 gadus ilgajā pilnveidošanas ceļā.
Atsaucoties uz manas dzīves skolotāja L. Rona Habbarda ētisko stāvokļu formulām (plašāk par to varat uzzināt bezmaksas kursā krievu un angļu valodā, atsauce būs raksta beigās), ilgstošā Ārkārtas situācijas turpināšanās nozīmē gaidāmās Briesmas, kas jau ir pavisam cits stāvoklis, kurā mums jāmeklē risinājumi izdzīvošanai.
Kas raksturīgs Briesmu stāvoklim, kurā ar braši paceltu galvu šobrīd iesoļo mūsu valsts? Parasti tā ir strauja lejupslīde, kura apdraud paša objekta (cilvēka, ģimenes, sabiedrības) pastāvēšanu.
Ekonomiski katrs šobrīd izjūtam strauju inflācijas pieaugumu, kuru pavada vispārējā stagnācija (ierobežota naudas aprite) zemās maksātspējas dēļ.
Kaut "naudas mums ir tik daudz kā nekad agrāk", valsts budžeta deficīts jeb parādsaistības ir pieaugušas līdz miljarda apmēram, turklāt neizskatās, ka ražošanas apjomi spēs tās segt tuvākajā laikā. Dzīve uz parāda ir "mānīga pārpilnība", kas noved pie katastrofas.
Uz jūsu iekšējo jautājumu, kā rīkoties šādos apstākļos, atbildēs Briesmu situācijas soļi, kurus centīšos aprakstīt pēc iespējas vienkāršākā valodā un ieteikumos.
Pirmais ieteikums ir mainīt savus ieradumus jeb ierasto dzīves stilu un uzvedību. Negaidiet, ka viss atgriezīsies vecajās sliedēs. Tās ir pilnībā nojauktas, un mums pašiem nāksies likt tās no jauna. Šī gada laikā, tiekoties ar cilvēkiem, sāku ievērot, ka apķērīgākie jau ir sākuši mainīt ierasto dzīves veidu. Lielākoties jums jāmaina paradumi, kas saistīti ar attieksmi pret sistēmu un valsts institūcijām. Tās kopumā daļēji ir pārstājušas strādāt, un nākamajā gadā šī tendence tikai pieaugs. Meklējiet neatkarīgus risinājumus, iespējams nāksies izmantot seno barteru darījumu metodi, pašlaik nav zināms, kas notiks ar naudu. Nepaļaujieties uz veiksmi, zvaigznēm vai valdības risinājumiem, šobrīd visu noteiks tikai jūsu izlēmīgā rīcība.
Ja aizgājušajā gadā esat jau apguvuši augstāk minēto mācību, tad nākamais solis būs tikt galā ar bīstamo situāciju. Tas nozīmē nodrošināt savu uzkrājumu vai priekšrocību stabilitāti un novērst iespējamos zaudējumus vai draudošās negatīvās sekas. Labi padomājiet, kādi ir jūsu resursi gadījumā, ja viss bruks un juks, un pārdomājiet plānu B - kur, kādā veidā un ar kādiem līdzekļiem iztiksiet. Iespējams tāds padoms pirmajā brīdī šķiet pārspīlēts, taču gatavība sliktākajam, iespējams, arī novērš negatīvāko notikumu gaitu. Nākamā gada uzdevums būtu to pabeigt ar pēc iespējas minimālākajiem zaudējumiem.
Ja neesat nobijušies un plāns B ir gatavs, tad nākamais būs neatslābināties, kamēr situācija jūsu dzīvē nebūs stabilizējusies. Aizgājušais gads nepārtraukti raustīja ikdienu ar dažādiem ierobežojumiem, kuri mainījās gluži kā Latvijas laikapstākļi. Diez vai nākamais būs šajā ziņā mierīgāks. "Omikrons" kopā ar politisko cīņu pirms gaidāmajām vēlēšanām noteikti ienesīs pietiekoši daudzas negaidītas izmaiņas, tāpēc atslābumam varam atvēlēt vien īsus brīžus.
Saglabājot gatavību reaģēt uz pārmaiņām, piestrādājam pie ētiskajām vērtībām. Ja raugaties uz nākamo gadu ar bažām, padomājiet un koriģējiet to rīcību, kas, jūsuprāt, īsti nesaskaņojas ar iekšējo vērtību skalu. Šis ir laiks, kurš mums māca "ATTEIKŠANĀS CEĻU", kuru aprakstīju vienā no aizgājušā gada esejām (skatīt "Atteikšanās ceļš"). Nāksies apzināties un atteikties no kaitīgajiem vai neveselīgajiem ieradumiem, mācīties sadzīvot un atbalstīt apkārtesošos cilvēkus, dalīties un paust cilvēcību. Grūtākajos laikos redzami gaišākie cilvēki. Nāksies atmest malā tumšos impulsus un skatīties uz dzīvi plaši atvērtām acīm. Protams, ja ir grūti saredzēt sevī trūkumus, bet vajag, tad vienmēr var pieteikties konsultācijai un apgūt metodiku, kā no tiem atteikties.
Jums nāksies atmaskot neētisku rīcību un cīnīties par taisnīgumu, tiesībām un patiesību, jo savādāk paši tās zaudēsiet. Neviens vairs nevar stāvēt malā, ja nevēlas kļūt par upuri.
Pēdējie šīs Briesmu situācijas soļi pieprasa dzīves reorganizāciju jeb savādāku ikdienas veidošanu, kas balstās uz jaunu vērtību skalu un jauniem ieradumiem. Kādi tie būs katram no mums - to noteiks tas, kādus secinājumus izdarīsim pēc šī raksta pirmajām tēzēm. Jo labāki tie būs, jo lielāki uzvarētāji kļūsim šī gada beigās.
Pēdējais solis pieprasa atskatīties uz pārdzīvoto un pieņemt noteikumu, kurš ļautu novērst šādu bīstamo situāciju rašanos nākotnē. Pat ja ikdienas dzīvē neizjūtam nekādas lielās pārmaiņas vai pat veiksmīgi esam spējuši izmantot šī laika sniegtās iespējas, vide, ar kuru saskaramies, nav ne piesātināta ar pozitīvām ziņām, ne arī ir novērojams vispārējs uzplaukums. Kaut kur visā tajā pastāv mūsu katra devums - bezdarbība, vienaldzība vai samierināšanās, kas ļauj visam ritēt savu gaitu apjukumā un bezcerībā.
Es neesmu par revolūciju, bet gan par cilvēka evolūciju. Ceru, ka mans ieskats nākamajā gadā ļaus kādam plaukt un zelt, neskatoties uz visiem apspiedošajiem apstākļiem.
Lai jums vienmēr atrodas gaišums nākamajā gadā un drosme iet savu ceļu!
P.S. Bezmaksas kursam par dzīves stāvokļiem var pieteikties šeit: https://www.volunteerministers.org/.../cond.../overview.html